Hírek : A Megváltó szegedi jelenése |
A Megváltó szegedi jelenése
Várki 2005.10.21. 13:34
Szegeden és Barcelonában egyaránt a szombati BL-rangadó lázában égnek a játékosok. A katalánok világklasszis kapusa, David Barrufet terve egyértelmű: győztes csapat kapujában akar védeni a Pick-csarnokban.
fotó: imago
A sportcsillagokban bővelkedő katalán főváros kézilabdacsapatának kapujában a világ egyik legjobb hálóőre, David Barrufet áll, aki szombaton Szegeden is bemutatja tudását
David Barrufet
Született: Barcelona, 1970. június 4. Magassága: 199 cm Testsúlya: 110 kg Klubja: FC Barcelona (1984-től) Válogtottsága: 214
Legjobb eredményei: olimpiai 3. (2000); vb-1. (2005); 2x Eb-2. (1996, 1998); Eb-3. (2000); 7x BEK/BL-1. (1991, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005); 2x KEK-1. (1994, 1995); EHF-kupa-1. (2003); 4x Szuperkupa-1. (1997, 1998, 2000, 2004); 10x spanyol bajnok (1989, 1990, 1991, 1992, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2003); 7x Király-kupa-1. (1990, 1993, 1994, 1997, 1998, 2000, 2004) Szombaton 16.15 órakor a Pick-Szeged férficsapata a Bajnokok Ligája D-csoportjában sorsdöntő összecsapáson fogadja a spanyol Barcelonát. A vendégek meganynyi világ- és olimpiai bajnok világsztárja közül az egyik legnevesebb David Barrufet, a földkerekség legjobb kapusának számos alkalommal megválasztott csapatkapitánya, az El Salvador, azaz a Megváltó becenévvel illetett hálóőr.
– Már az utazás lázában ég? – Egy kicsit – mondta David Barrufet. – Nem is annyira az utazás, sokkal inkább a szombati meccs lázában.
– Ezek szerint fontosnak tartja a Pick-Szeged elleni összecsapást? – Az idény egyik legfontosabb meccsének. Nagyszerű csapat a Szeged, ezért lepett meg annyira, hogy a múlt szombaton 23–22-re kikapott a bosnyák Ljubuskitól. Először azt hittem, rosszul írták az eredményt.
– Mi is… Ismeri a szombati ellenfelet? – Tudom, hogy tele van délszláv játékosokkal, és természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy a mi magyar sztárunk, Nagy László is szegedi.
– Apropó, volt már Szegeden? – Hogyne, tavaly is, amikor egy góllal kikaptunk. S korábban még kétszer találkoztunk valamelyik európai kupában a szegediekkel. – Miért nem jött el Nagy László esküvőjére? Nem hiszem el, hogy a neve nem szerepelt a meghívottak listáján. – Jöttem volna, de éppen akkor dolgom akadt. A spanyol válogatott kapuját védtem a Mediterrán Játékokon.
– Lacival milyen a viszonya? – Baráti. De szerintem ez teljesen természetes.
– Jól olvastam az életrajzában, hogy a Barcán kívül más klubcsapatban nem játszott? – Jól olvasta, és nem is kézilabdázom már. Elmúltam harmincöt éves, innen megyek nyugdíjba.
– Eszerint már a visszavonulást fontolgatja?! – Eszem ágában sincs búcsúzni! Csak arról van szó, hogy olyan katalán vagyok, hogy már katalánabb nem is lehetnék. Kék-vörös vér folyik az ereimben, Barcelonában születtem, világéletemben ennek a csapatnak szurkoltam.
– Mikor kezdett el kézilabdázni? – Nyolcévesen, egy sportiskolában, hat évvel később igazolt le a Barca.
Nagy László naplója
Október 20., csütörtök
"Ezen a napon sem kellett korán kelnem, és a pihenés jól is jött az előző esti, Altea elleni találkozó után. A mérkőzést megnyertük, majd barátommal, Iker Romeróval, valamint másik három ismerősünkkel elmentünk vacsorázni, aztán kikapcsolódásként éjfélig kártyáztunk.
Ma délelőtt a feleségemmel, Erikával már összecsomagoltunk néhány holmit, amit szeretnék hazavinni Szegedre. Délután a megszokott kötelező pihenőt tartottam, aztán edzésre kellett sietnem. Talán mondanom sem kell, hogy a gyakorlás, illetve az azt megelőző videózás központi kérdése a Szeged elleni szombati Bajnokok Ligája-rangadó volt. Gyakorlatilag ezzel az egy Szeged-specifikus edzéssel indulunk el Magyarországra, hiszen Szegeden már nem szándékozunk hosszú és fárasztó gyakorlásba fogni.
Pénteken este várhatóan csak átmozgató tréninget tart Xesco Espar mester. Csütörtökön kosárlabda-mérkőzéssel zárult a napunk, megnéztük a Barcelona–Fuenlabrada bajnoki találkozót." – Van családja? – Van, a lányom, Noa négyéves, Ian fiam tizenhét hónapos.
– És ők nem akarják az eddiginél többet látni a papát? – Ha arra gondol, hogy szeretnék, ha már visszavonulnék, ez nincs így. Büszkék rá, hogy a Barca csapatkapitánya vagyok.
– Akit nyilván mindenki megismer az utcán. – Téved, nyugodtan mászkálhatok a Ramblán, a kutya sem figyel fel rám. Legfeljebb ha egy barátommal találkozom.
– Komolyan? Nem lettek nemzeti hősök, amikor az év elején Tuniszban megnyerték a világbajnokságot? – Dehogynem, pontosan egy hétig. Aztán visszatért minden a régi kerékvágásba, visszasüppedtünk az ismeretlenségbe. Spanyolországban van a futball, aztán megint a futball és a futball, s egy jókora szünet után a kosárlabda, majd a tenisz, s valahol a negyedik hely táján a kézilabda.
– Ez jó? – Abból a szempontból igen, hogy így legalább az utcán békén hagynak. Viszonylagos ismeretlenségünk miatt viszont a fizetésünk is jócskán a futballistáké, meg a kosarasoké után kullog.
– Pedig a spanyol liga, az ASOBAL a világ talán leggazdagabb, legszínvonalasabb bajnoksága. – Hogy a leggazdagabb-e, azt nem tudom, de hogy a legszínvonalasabb – a német ligával együtt –, az több mint valószínű.
– Ahogy látom az eredményeiket, száguldanak a hazai bajnokságban. – Szerdán este 36–27-re vertük meg az Alteát, huszonöt percet védtem, annyi is elég volt.
– Jól ment a védés? – Nem ment rosszul, és a csapat is remekelt. Ez volt hét forduló alatt a hetedik győzelmünk. Idén még erősebbek vagyunk, mint a legutóbbi szezonban. Legalábbis nekem úgy tűnik.
Katalán víkend a Tisza-parton
Az FC Barcelona pénteken különgéppel érkezik Magyarországra és szombaton este visszarepül a katalán fővárosba.
Péntek 13.45 – érkezés Ferihegyre 14.30 – ebéd Inárcson (raguleves, sajttal és sonkával töltött karaj, palacsinta) 16.00 – érkezés Szegedre (pihenő a Hotel Royalban) 19.00 – edzés a mérkőzés helyszínén 21.00 – vacsora (svédasztal)
Szombat 9.30 – reggeli 11.00 – taktikai megbeszélés, video 11.30 – séta a szegedi belvárosban 12.30 – ebéd (svédasztal) 14.30 – indulás a mérkőzésre 16.15 – Pick-Szeged–Barcelona 19.00 – indulás Ferihegyre – Az idei vébédöntőt a horvátok ellen nyerték meg 40–34-re. Aztán többen odaszerződtek a Barcába az akkori ellenfeleik közül. – Egészen pontosan Igor Vori, az egyik beállósunk. A másik, Davor Dominikovic már a múlt idényben is nálunk játszott. De van francia, szerb, dán, szlovén, és Laci személyében magyar válogatott játékosunk is.
– Milyen tervekkel jön Szegedre? – Győzelmiekkel. S mielőtt megkérdezné, a spanyol bajnokságot és a Bajnokok Ligáját is szeretnénk megnyerni. Tavaly e kettőből "csak" az utóbbit sikerült, most odahaza is a legjobbak akarunk lenni. Ismétlem, erősebb a keretünk, mint tavaly volt.
– Befejezésül azért árulja el, miért hívják önt Megváltónak – bár van némi sejtésem. – Ez spanyolul úgy van, hogy El Salvador, s ugyan nem tudom, miként fordítják magyarra, de ez inkább megmentő, semmint megváltó. Elég sok hétméterest megfogtam már az elmúlt tizenöt évben, rengeteg nehéz helyzetből kirángattam a csapatot, tehát sokszor megmentettem már.
– Ugye, nem veszi zokon, ha titkon azt szeretnénk, Szegeden ez ne sikerüljön
|